דרכון אירופאי – יתרונות שחשוב להכיר

בתקופה האחרונה אנו נחשפים יותר ויותר לקמפיינים שיווקיים שמכריזים על כך שכמעט כל אחד מאיתנו יכול לקבל אזרחות באחת ממדינות אירופה, בהתאם למוצאו. העובדה שניתן להחזיק בכפל אזרחויות, מאפשרת הוצאת דרכון אירופאי שפותח בפנינו לרווחה את כל שערי אירופה. בשורות הקרובות תכירו את כל היתרונות של דרכון יוקרתי זה, על מנת שגם אתם תפנימו כי כדאי להוציאו.

מהו דרכון אירופאי?

מי שמקבל אזרחות באחת מהמדינות שמשתייכות לאיחוד האירופאי (לדוגמא יוצאי רומנים וצאצרים שלהם יכולים לבדוק זכאות לקבלת דרכון ואזרחות רומניה, כאשר בדומה לזה צאצרים של אנשים ממדינות אחרות של האיחוד, גם הם יכלולים לבדוק זכאות לקבלת דרכון של מדינה ספציפית בתוך האיחוד האירופי), למעשה מקבל דרכון בינלאומי שמשתייך לאירופה המאוחדת.

האיחוד האירופאי הוקם על מנת לספק סטנדרט גבוה לאזרחי המדינות השותפות בו, לשפר את כל היבטי החיים, ובכך להפוך את אירופה ליבשת שופעת ברווחה כלכלית וחברתית. כל מדינה באיחוד האירופאי שומרת על גבולותיה, צביונה ואופייה התרבותי, אך הגבולות פתוחים, המעבר חופשי, ומי שמחזיק בדרכון המתאים נהנה משפע של יתרונות שמשפרים את איכות חייו.

לגור בכל מקום באירופה

מרגע שמקבלים דרכון אירופאי, יתרונות רבים הופכים לזמינים וברי השגה, ובמיוחד בכל מה שקשור לבחירת מקום המגורים. כל אדם שהוא אזרח באחת ממדינות האיחוד האירופאי יכול לבחור מבין יותר מ- 30 מדינות היכן ירצה לחיות, ללמוד או לעבוד. למעשה, מי ששוהה באותה המדינה שבחר במשך של שנתיים לפחות, אף מקבל תנאים של תושב קבע ונהנה מזכויות שדומות מאוד לאלו של אזרח (רק ללא יכולת הצבעה בבחירות). כך למשל, אדם שהוא אזרח בפולין יכול לבחור לגור לא רק במדינה זו אלא גם בהולנד, ספרד, צרפת, איטליה, גרמניה או כל מדינה אחרת שיחפוץ בה.

השכלה גבוהה מסובסדת

בישראל קשה מאוד להתקבל לחוגים הנחשקים והמבוקשים ביותר במוסדות הלימוד. ואם לא די בכך, הרי שגם שכר הלימוד פשוט אסטרונומי. במדינות האיחוד לעומת זאת תנאי הקבלה נוחים בהרבה, ניתן לקבל סבסוד לימודים ואף מענקים – העיקר שתלמדו ותתפתחו לטובת עתיד המדינה. יתרה מזאת, משום שכמחזיקי דרכון אירופאי תוכלו לגור היכן שתרצו, הרי שתוכלו גם לבחור מבין היצע עצום של מוסדות לימוד בכל מדינה באיחוד. אם תוסיפו לכך את יוקר המחייה באירופה שנמוך בהרבה מישראל, הרי שתוכלו ללמוד בראש שקט בכל המובנים.

יתרונות נוספים

למחזיקי דרכון אירופאי, יתרונות רבים נוספים שמשפרים את איכות החיים.למשל, אפשרות לעבוד באופן חופשי מבלי שיש צורך להציג אישורים מיוחדים, אפשרות לרכישת דירה וקבלת משכנתא מבנקים באירופה, אישור לביצוע עסקים עם עמיתים באירופה ללא צורך באישורים מורכבים או תשלום מיסים רבים, מעבר חופשי בין מדינות אירופה לצרכי תיירות, טיולים ופנאי, מעבר בביקורת הדרכונים האירופאית ללא עיכובים מיותרים (וכל ישראלי יודע עד כמה הדבר מעיק), וכמו כן, הקלות משמעותיות בקריטריונים לבקשת ויזה לארצות הברית.

כל שנותר לכם הוא לגשת למשרד עורכי דין שמתמחה בהוצאת אזרחות ודרכון אירופאיים, ולברר את הזכאות שלכם באחת ממדינות אירופה. במידה וכל התהליך יבוצע בצורה יעילה, הרי שתוך שנה עד שנתיים תוכלו להפוך לאזרחים אירופאיים וליהנות מכל היתרונות הנפלאים הללו.